Únor 2013

Ahojte

26. února 2013 v 19:34 | Filmuška |  About Me
Sorry ze sem teraz nechodim ale dostala som za skusky vylet do Prahy. A vsetko sa tak rychlo zbehlo. Musela som dorobit veci do skoly aby tyzden co stravim tu som vela nezameskala. Uz teraz sa vam ozyvam z Prahy. Verim ze mi to prepacite. Velmi ma to mrzi najma ked vo svete filmu sa toho teraz tak velmi deje- ano myslim oscarov. Az teraz som si pozrela vysledky a som unesena. Anne Hathaway a Jennifer Lawrence to dokazali. Uplne sa tesim z toho. Ked sa vratim dobehnem veci do skoly a vsetko infosky popridavam. Samozrejme sorry pre moje Affs teraz nestiham obiehat.


Let

20. února 2013 v 9:47 | Filmuška |  Február 2013
Premiéra: 21.2.2013
Originálny názov filmu: Flight
Réžia: Robert Zemeckis
Žáner: dráma
Krajina: USA
Dĺžka filmu: 138 min
Obsah: Kapitán Whip Whitaker (Washington) je velezkušený pilot, kterému sebeprudší turbulence ani nestojí za zvýšení hlasu či adrenalinu v krvi. Když během rutinního letu jím pilotované dopravní letadlo vlétne do mohutné bouře, chladnokrevně ho vyvede do bezpečí, za což si vyslouží potlesk 96 cestujících a šesti členů posádky. Radost je předčasná, letadlu postupně začnou vynechávat funkce, je čím dál neovladatelnější a Whip se odhodlá k šílenému činu - otočí ho vzhůru nohama, což ho má déle udržet ve vzduchu a mezitím se pokusí najít co nejvhodnější místo k přistání. Před rovným pásem louky ho znovu otočí a ve dvousetkilometrové rychlosti sedne na zem. Jako zázrakem přežije 96 lidí. Když se Whip posléze probudí v nemocnici, dozví se, že se stal národním hrdinou. Adorace ale trvá jen do chvíle, než padne klíčová otázka: Co dělal kapitán před osudným letem? V tu chvíli pro něj začíná nový boj. Boj, který nakonec bude těžší než ten, který svedl se živly a neovladatelným letadlem.
(oficiální text distributora)

Toto vyzerá zaujímavo.


30 minút po polnoci

20. února 2013 v 8:52 | Filmuška |  Február 2013
Premiéra: 21.2.2013
Originálny názov filmu: Zero Dark Thirty
Réžia: Kathryn Bigelow
Žáner: dráma, akčný, thriller
Krajina: USA
Dĺžka filmu: 157 min
Obsah: Dva roky po událostech 11. září se agentka CIA Maya (Jessica Chastain) přesune z bezpečí washingtonských kanceláří do epicentra honu na Usámu, na americkou ambasádu v Pákistánu. Byť relativní zelenáč, brzy pochopí pravidla hry, do kterých patří i mučení lidí, kteří by mohli poskytnout vodítko k dopadení nejhledanějšího teroristy. Navzdory permanentnímu nebezpečí a řadě situací, kdy jen tak tak vyvázne smrti ze spárů, krok za krokem rozplétá složitou síť vztahů v teroristických buňkách, až narazí na jméno, které by ji mohlo přivést až k samotné ikoně teroristů. Tenhle Abu Ahmed je však stejně nepolapitelný jako Usáma, situace se navíc povážlivě mění, Američané v Pákistánu jsou v čím dál větším nebezpečí, samotná CIA se dostává pod intenzívní palbu politiků a veřejného mínění kvůli nestandardním vyšetřovacím metodám svých lidí a Usáma, je-li vůbec naživu, už vlastně nikoho nezajímá. Snad kromě Mayi, která je odhodlána dovést svůj osobní boj až do konce.
(oficiální text distributora)

Bin Ladin a celkovo tieto americké vojnové nemusím. Hlavne mierne podľa skutočných udalostí.


Beautiful Creatures/Nádherné bytosti

18. února 2013 v 20:15 | Filmuška |  Február 2013
Premiéra: 14.2.2013
Originálny názov filmu: Beautiful Creatures
Réžia: Richard LaGravenese
Žáner: dráma, fantazy
Krajina: USA
Dĺžka filmu: 123 min
Obsah: Ethan (Alden Ehrenreich) je životní smolař. Po předčasné matčině smrti de facto přišel i o otce, protože ten se utápí v žalu a syn pro něj přestal existovat. Navíc žije v zapadákově jménem Gatlin County, kde je jeden den jako druhý a všechny nesmírně ubíjející. Místo zcela vystihuje Ethanův komentář: "V Gatlinu člověka nečeká žádné překvapení. Je to ta nejpitomější díra. Doteď jsem si to aspoň myslel. Zdá se ale, že jsem se sakra seknul…" Zásadní změnu optiky prodělá Ethan díky nové spolužačce, krásné a tajemné černovlásce Leně Duchannesové (Alice Englert). Ethana na ní nejvíc fascinuje asi to, že ji zná, protože se mu opakovaně zjevovala ve snech. Lena to v Galtinu nebude mít lehké, protože na každého "cizáka" se místní dívají skrz prsty. Ale protože je Lena neteř místního podivína Macona Ravenwooda (Jeremy Irons), je nenávist zdejších lidí přímo hmatatelná. Dívka si z nevraživosti domorodců nic nedělá, protože má mnohem větší trápení. Ona i její příbuzní jsou Zaklínači, mocné bytosti s pozoruhodnými schopnostmi. Nad Lenou ale visí temné prokletí a jí zbývá už jen sedmdesát pět dní do chvíle, která rozhodne o jejím osudu: Buď bude dostatečně silná a její moc se přidá na stranu dobra, anebo jí pohltí síly temnoty a ona se stane kněžkou zla jako její matka Sarafine (Emma Thompson). V zoufalé situaci najde pomoc tam, kde by ji asi nečekala. U smrtelníka jménem Ethan, který je ochoten ji hájit, i kdyby měl kvůli tomu položit vlastní život. Může síla lásky odolat mocné magii, které nad nimi oběma krouží?
(oficiální text distributora)

Toto vzerá zaujímavo, musím na to ísť.Klip

18. února 2013 v 19:47 | Filmuška |  Február 2013
Premiéra: 14.2.2013
Originálny názov filmu: Klip
Réžia: Maja Milos
Žáner: dráma, erotický
Krajina: Srbsko
Dĺžka filmu: 100 min
Obsah: Radikální film chladnokrevně zachycující život dospívající dívky v současném Srbsku provokuje nejen explicitními sexuálními záběry, ale především pokládá otázku, jak moc ovlivňují nastupující generaci digitální revoluce a proměny tradičních hodnot. Srbský film KLIP je čerstvým vítězem prestižního rotterdamského festivalu, kde zaujal především silou a autentičností své výpovědi. Příběh šestnáctileté Jasny, která se snaží definovat své místo ve světě a dospět, je totiž na samé hraně toho, co o dnešních teenagerech chceme vědět. Jasna je bezhlavě zamilovaná do o něco staršího Djoleho, ale jejich vztah je spíše než na romantických procházkách založen na divokých mejdanech plných drog, alkoholu, rozvášněného balkánského popu, násilí a sexu, který si natáčejí na mobilní telefony, ostatně stejně jako celý svůj život.
(oficiální text distributora)

Srbsky fim o .... neviem no.4x15 Webclip I. + Preklad

16. února 2013 v 20:55 | Filmuška |  TVD- videa
Shane: Nedotýkaj sa toho. Použil som liečivé bylinky z ostrova. Určite nie sú čarovné, takže výsledok nemôžem zaručiť.
Bonnie: Ty si sa uzdravil ako?
Shane: Bol to Silas. On ma uzdravil. Podarilo sa to. Vstal z mŕtvych.
Bonnie: Choď odo mňa preč.
Shane: Viem, že si na mňa naštvaná, ale teraz uvidíš, že všetko čo som robil, všetky tie stratené životy neboli nadarmo. Silas ich privedie späť.
Bonnie: Čo chceš urobiť, nie je prirodzené, Shane. Nemôžeš priviesť mŕtvych späť.
Shane: Myslím, že budeš musieť zmeniť svoj názor.
Bonnie: Čo to znamená?
Shane: Keď sa Silas prebudil musel získať späť svoju silu, pretože bol vysušený viac ako 2000 rokov. On potreboval krv a Jeremy tam bol...
Bonnie: Čo tým myslíš?
Shane: On...
Bonnie: Čo to hovoríš?
Shane: Krvácal, Bonnie. Jeremy zomrel.


4x15 Stand By Me - Promo + Preklad

16. února 2013 v 19:48 | Filmuška |  TVD- videa

Elena: Jeremy! To bude v poriadku. Budeš v poriadku. Dostanem ťa späť. Späť.
Stefan: Jeremy bol jedným z Piatich. Lovec. Nehovorí nič, len čaká, kým sa prebudí.
Matt: Toto mesto, tento šialený svet v ktorom žijeme... je v poriadku zachovať si nádej.
Meredith: Potrebujem, aby si mi dala to telo.
Elena: On nie je mŕtvy.
AK HO NEMOŽETE NECHAŤ ÍSŤ
Damon: Je ako šialená.
Stefan: Toto je môže úplne položiť.
AKO SA S TÝM VYSPORIADATE?
Elena: Potrebujeme Bonnie. Nájdi mi Bonnie!
Damon: Nezvládnem to. Tentokrát nie.


4x14 Webclip I. + Preklad

16. února 2013 v 19:40 | Filmuška |  TVD- videa
Caroline: Řekni mi, že to nemyslíš vážně.
Elena: Kéž by. Když jsme hledali Jeremyho a pak se vrátili zpět, Shane a Bonnie byli pryč. Shane potřebuje Bonnie kvůli tomu kouzlu na Jeremyho tetování, aby mohl najít lék. Zařídil to přesně tak, že nám zmizeli přímo pod nosem.
Caroline: Kde je Damon?
Elena: Pohádali jsme se. Myslela jsem, že se šel projít, ale na pláži jsme našli stopy po boji.
Caroline: Co tím myslíš?
Elena: Chci tím říct, že na něj někdo zaútočil a chytil ho.
Caroline: Myslíš, že by to mohl udělat Shane?
Elena: Ne, on neni tak silný, aby Damona přemohl. I kdyby využil moment překvapení, musel by mít někoho nebo několik osob, které by mu s tím pomohli.
Caroline: Mrzí mě to. Kéž bych tam mohla být s vámi a pomoci vám.
Elena: No, je tu něco, co můžeš udělat i z domova.
Caroline: Cokoliv, jen mluv.
Elena: Shane hledá lék. Myslíme si, že je můžeme najít. Máme fotky Jeremyho tetování, ale nemůžeme rozluštit mapu.
Caroline: Pokud nezískáte lovcův meč, který má Klaus.


4x14 Down The Rabbit Hole - Promo + Preklad

16. února 2013 v 19:36 | Filmuška |  TVD- videa
ŠTVRTOK
Vaughn: Moje meno je Calen Vaughn a bude lepšie keď budeš hovoriť.
NA OSTROVE NEBEZPEČENSTVA
Stefan: Každý je tu preto, lebo to chce.
Shane: Ideme prebudiť najsilnejšiu bytosť aká kedy existovala.
NIKTO NIE JE V BEZPEČÍ
Jeremy: Chyť sa mojej ruky. Dostane nás do bezpečia.
Vaughn: Tvoji priatelia budú tvojou skazou.
Damon: Nepoznáš mojich priateľov.


Terapia láskou

15. února 2013 v 23:02 | Filmuška |  Február 2013
Premiéra: 14.2.2013
Originálny názov filmu: Silver Linings Playbook
Réžia: David O. Russell
Žáner: dráma, komédia, romantický, psychologický
Krajina: USA
Dĺžka filmu: 122 min
Obsah: Pat Solitano je učiteľ dejepisu. Po osemmesačnom pobyte v psychiatrickej liečebni sa vracia bývať do rodičovského domu. Počas opatrovania svojej matky vymyslí plán, ako získať naspäť svoju exmanželka. Plány mu však skríži Tiffany, záhadné dievča z okolia. Dvojica mentálne nestálych ludí nadväzujú zvláštny vzťah.

Toto musím vidieť. Jennifer v novom filme a vyzerá to na naozaj dobrú komédiu.